Залізобетонні вироби

Posted By on 13.12.2021

Сучасне будівництво неможливо вести без застосування залізобетонних конструкцій, які виготовляються з двох компонентів: металевої арматури і бетону. Кінцевий компонент бетон при цьому характеризується підвищеною міцністю і несхильність до впливу зовнішніх факторів. Крім того, в залежності з призначенням залізобетонні вироби підрозділяються на багато видів. З такого міцного залізобетону роблять сходи багатоквартирних будинків, перекриття, опори, дорожні покриття з плит, блоки для зведення фундаментів і інші елементи, необхідні при будівництві об’єктів.

Чому такий матеріал застосовується широко?

На це питання можна відповісти так: причина популярності і затребуваності – в дешевизні продукції, з неї виготовляються конструкцій різної форми та конфігурації. Але найважливішим гідністю ЗБ матеріалу є можливість отримання інших елементів з такими ж фізичними властивостями міцності.

Розглянемо інші переваги залізобетонних елементів в будівництві.

Переваги ЗБВ і недоліки

Як будь будматеріал, незважаючи на значну кількість переваг, міцний бетон має і недоліки. У нього мале розтягування і стиснення при експлуатації, особливо це стосується розтягування.

Тому бетонні вироби при навантаженні на розтягнення або вигин мають обмеження. Саме з такої причини вченими розроблено бетонний виріб з арматурою. Після цього показник розтягування у ЗБ виросли приблизно в 10 разів. Тому наявність металевої арматури в складі залізобетонної конструкції сприяє правильному розподілу механічного навантаження розтягування і стиснення.

Для підвищення міцності зчеплення металу з бетоном в складі, використовується арматура з рифленою поверхнею. При такому поєднанні матеріалів процес природного руйнування не спостерігається, так як коефіцієнт розширення при температурному зміні залишається однаковим без зміни.

Поєднання арматури з бетоном дає високу несучу здатність залізобетонних виробів. Тому залізобетонні конструкції з успіхом використовуються при зведенні будинків з несучими конструкціями.

Переваги ЗБ виробів:

  1. Собівартість залізобетонних виробів, в порівнянні з металевими конструкціями, невисока детальніше тут ви можете порівняти ціни.
  2. ЗБ вироби відрізняються стійкістю до загоряння, пожежонебезпечні, так як в їх складі немає горючих матеріалів.
  3. Характеризуються високою технологічністю, що дозволяє виготовлення виробів різної форми і конфігурації.
  4. Важливою перевагою є стійкість до температурних коливань навколишнього середовища.
  5. Вироби ЗБ мають сейсмостійкість, стійко витримують різні види динамічного навантаження.
  6. Будівельники і користувачі давно оцінили міцність і довговічність будматеріалу в кліматичних зонах з морозними зимами, який витримує цикли замерзання і відтавання.

Особливо треба відзначити, що застосування ЗБВ допомагає прискорити зведення об’єктів і будівель.