Як купити дешеву комерційну площу через аукціон?

Posted By on 10.01.2021

Поява у 2019 році державного аукціону ProZorro.Sale дала можливість значно спростити процес придбання арештованого майна. У тому ж 2019 році у засобах масової інформації активно велась маркетингова кампанія з піару нового онлайн-майданчика. Проте серед потенційних покупців досі часто можна почути поширені запитання стосовно покупки комерційної площі, арештованої виконавчими органами.

ProZorro.Sale: коротко про головне

ProZorro.Sale – це не самостійний аукціон, як звикли думати пересічні громадяни. Це портал, який збирає безліч онлайн-аукціонів для подальшої публікації лотів та продажу через інтернет-мережу. Ще до появи сайту, розробленого за ініціативи Міністерства юстиції, доводилось приймати участь за закритими дверима, до яких ще, як мінімум, потрібно було потрапити. Адже до того діяла велика кількість бюрократичних процедур. Будь-яка людина, котра проявляла особливий інтерес до об’єкту нерухомості, могла знайти потрібні контакти та отримати комерційну площу ще до завершення аукціону. Корупційних схем було безліч, при цьому страждав бюджет.

Поява ProZorro.Sale звела нанівець спроби будь-яким чином обійти чинне законодавство та регламентовану процедуру. Максимально прозорий процес купівлі не лише забезпечив бюджет регулярними надходженнями, але й популяризував використання аукціонів в цілому.

Як правильно здійснити покупку на сайті?

Знайшовши лот, що влаштовує за всіма показниками, можна приступити до здійснення покупки. Для цього потрібно виконати декілька дій.

  1. Реєстрація на сайті, підтвердження процедури через електронну пошту.
  2. Заповнення анкети у обліковому записі.
  3. Подача заявки на прийняття участі у торгах.
  4. Відправка гарантійного внеску, розмір якого коливається у межах від 3 до 10 відсотків від суми початкової вартості лоту.
  5. У разі виграшу – зв‘язок з представниками аукціону для отримання додаткової інформації.

Перед тим як здійснювати покупки, варто завчасно ознайомитися зі специфікою роботи порталу ProZorro.Sale. Для цього працює сайт uub.com.ua. Саме тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-areshtovanogo-majna-u-kyevi-cherez-systemu-prozorroprodazhi/ можна у будь-який момент ознайомитись з корисними статтями та медіафайлами, опублікованими для покращення розуміння роботи сайту. А при потребі також можна проконсультуватись з операторами служби підтримки, готовими надати потрібну інформацію у зручний для користувача час.