Вплив УЕБ на котирування вартості природного газу

Posted By on 24.05.2021

Українській енергетичній біржі вдалося організувати ряд електронних аукціонів, з допомогою яких купують або продають енергоресурси, торгують енергією та товарами. Завдяки вдалій діяльності системи Прозорро.Продажі вдається досягти прозорості та чесності угод без тіньових корупційних схем та з можливістю участі кожного громадянина та компанії. Система також здійснює вплив на формування вартості ресурсів.

Котирування на природній газ на УЕБ

Звернувшись на біржу, можна ознайомитися з котирувальними цінами за кожний торговий день, коли були укладені договори. Якщо угоду не вдалося виконати в конкретний день, то звертаються до вартості за останній день. Ознайомитися з відповідними даними можна на сайті www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/.

В Україні користуються системою місячного балансування. На УЕБ додатково можна знайомитися з середньозваженими цінами на ресурс. Щоб скористатися точними розрахунками, необхідно розділити вартість угод на суму обсягів угод. Даний інструмент комфортний для всіх користувачів, тому його активно використовують. Учасники мають ознайомитися саме з середньою вартістю без подробиць та непотрібних нюансів.

Формування національного цінового апарату з допомогою УЕБ

Українська Енергетична біржа намагається здолати корупцію, знизити її вплив на торгові операції та не дозволяє впливати на розвиток здорової конкуренції. Активна робота співробітників біржі дозволяє зберегти вартість енергоресурсів на належному рівні без зростання.

Система забезпечує здорове формування ціни. Цей факт визнали навіть за межами країни. Діяльність неупереджена та прозора, що викликає довіру у користувачів.

Вартість складається з біржових котирувань УЕБ, котрі встановлені для кожного варіанту ресурсів. У всіх громадян країни існує можливість спостерігати за змінами вартості газу кожного місяця. На кінцеву вартість впливають тарифи та багато інших факторів. Велику роль грають також постачальники. Їх ціни мають суттєвий вплив на кінцеву вартість.

На Українській Енергетичній біржі дізнатися інформацію можуть всі охочі. Достатньо зайти на портал, самостійно прочитати інформацію або звернутися за допомогою до менеджерів. На інформаційному порталі можна дізнатися інформацію щодо всіх особливостей котирування.