Що подивитися у Черкасах

Posted By on 05.04.2014

Існування міста Черкаси розпочалося ще в добу палеоліту, адже при проведенні археологічних розкопок були виявлені знахідки тієї пори. Місто дійсно має довгу історію, але зараз там не можна знайти будівлю, побудовану раніше 19 століття. Причина в тому, що Черкаси декілька разів були знищені дощенту.  Проте, незважаючи на це, у місті є на що подивитися. Отже, сьогодні на сторінках Світу Цікавих Фактів ви дізнаєтеся, куди піти у Черкасах.

Парки Черкас

Найпершим, напевно, куди потрібно завітати, буде парк Перемоги, що створений на честь 30-річчя закінчення Другої світової війни та перемоги Радянського Союзу над німецько-фашистськими загарбниками. Тут встановлений літак СУ-17 на честь подвигу 8-ї черкаської гвардійської бомбардувальної дивізії. Деякі пам’ятники присвячені 254-й стрілковій дивізій, що звільняла Черкаси від німецьких фашистів у 1943 році. На території парку також знаходяться дитячі атракціони. Там ви зможете прогулятися тінистими алеями, що переплітаються з озерами. Куди ще піти у Черкасах?

Ще один парк − «50-річчя» − найкращий парк міста. Тут розроблена система озер та ставків, що спускаються до Дніпра. Окрім рідкісних видів дерев, красивих краєвидів та кумедних білочок, що вже звикли до людей та можуть вибігти прямо до ваших ніг, тут ще знаходиться міст Закоханих, куди молодята та й просто закохані пари приходять, щоб залишити замок на довгі та щасливі стосунки.

Зоопарк у Черкасах

Також можна завітати до черкаського зоопарку, що в останні роки був відреставрований: збудовані нові вольєри, відремонтовані старі. Тут тримають близько 200 видів тварин, включаючи рептилій та земноводних. Також у зоопарку посаджено багато рослин та дерев, що часто відносяться до рідкісних видів. Африканського лева, вовків, страуса Ему, павичів, мандаринок – цих тварин і не тільки ви зможете побачити, відвідавши черкаський зоопарк.

Замкова гора

На вершині Замкової гори знаходиться статуя Батьківщина-мати й меморіальний комплекс. Раніше на цьому місці знаходилася Черкаська та Свято-Троїцька фортеці, але при будівництві комплексу вони були знищені.

Спускаючись із Замкової гори в сторону Дніпра, ви потрапите в Долину Троянд. Це – парк, де можна чудово відпочити, неподалік від нього є пляж. Також тут часто проводяться свята та концерти.

Цікавинки Черкас

Звичайно, у Черкасах є багато ресторанів та кафе. Але обов’язково потрібно завітати до ресторану «Росава». Цікавий він тим, що там знаходиться пам’ятник … самогонному апарату. На ньому зображено чоловіка з кухлем в руці, біля якого знаходиться сам самогонний апарат та котик. До речі, апарат робочий. Спочатку пам’ятник повинен був розташовуватися на міській площі, але чомусь міська влада не дала свій дозвіл на це.

Ще один цікавий пам’ятник розташований біля черкаського «Водоканалу» на честь його 90-річчя. Це – пам’ятник водопровіднику. Чоловік вилазить із колодязя, біля нього металевий люк, на якому надпис: «Воду вам я подав».

Також ви можете відвідати планетарій, театр, філармонію, краєзнавчий музей. У Черкасах також є декілька кінотеатрів та музичний фонтан у сквері біля обласної адміністрації.