Найкрасивіші водоспади Європи

Posted By on 08.03.2014

Людина може нескінченно довго дивитись на те, як світять зорі, горить вогонь і тече вода. А коли вода із гуркотом спадає з висоти, тим більше не хочеться відвертати погляду.

Як відомо, найбільше водоспадів-рекордсменів  розташовано у Південній та Північній Америці, втім, і Старому континенту є чим пишатись. Найбільше водоспадів світу, із топ-20 за висотою, знаходяться саме в Європі. Найпотужніший, Рейнський водоспад,  ллє свої води у Швейцарії.  В Норвегії, Ірландії, Швеції, Естонії, Австрії та Італії знаходяться водоспади, що їх називають неймовірними за своїми якостями, а серед українських виділяють водоспад Джур-Джур на Кримському півострові.

На території Нижньої Австрії знаходиться ціла система водоспадів Mюра (Myrafalle). Пейзажі каскадів води змінюються не менш живописними озерами. Саме тому до околиць Муггендорфа у весняно-літній сезон з’їжджаються тисячі туристів з усієї Європи та світу.

На території Австрії розташувався ще один відомий водоспад Кріммлер. Трійний каскад, найвищий в Європі, із 380-тиметрової висоти несе гучні потоки холодної води. Кожна ступінь Кріммлера заввишки у 100 метрів. Об’єм падаючої води тут варіюється в залежності від сезону і може складати від 5 до 60 куб. м. на секунду.

У сусідній із Австрією Німеччині поблизу баварського Гарміш-Партенкірхе із висоти близько 270 метрів несе свої гучні води група із трьох водоспадів Куфлухт (Kuhfluchtwasserfalle). Один із них зривається із прямовисної стіни, що змушує відвідувачів завмерти у німому захопленні.

Серед водоспадів, розташованих на Апеннінському півострові виділяють водоспад Марморе (Marmore) на річці Веліно поблизу Терні, який отримав свою назву завдяки мармуровим скелям, що його оточують. Зрозуміло, що це поетичне порівняння, адже скелі тільки мають вигляд мармуру, насправді вони забарвлені солями кальцію. Марморе несе води трьома каскадами, при цьому ще й виробляючи енергію на спеціально зведеній для цих цілей ГЕС.

У тій же Італії поблизу міста Ріва дель Гарда у заповідній зоні шумом води скликає туристів водоспад  Вароне (Cascata del Varone). Із висоти у 98 метрів потоки води спадають в печеру, в середині якої є доріжки і сходи, а ще два оглядові майданчики, між якими розлігся невеличкий ботанічний сад.

Найпривабливішим у Швейцарії по праву вважається Рейнський водоспад у верхній частині ріки Рейн неподалік від  Нойхаузен-ам-Райнфалль. Свої потужні води він відпускає із висоти у понад два десятки метри, а його ширина сягає 150 метрів. Найкраща точка для спогляданням за Рейнським водоспадом – це скелястий виступ в його центрі, повністю оточений потоками води. Сюди можна дістатись човном, але поблизу є й інші майданчики для  спостереження.

Ісландська річка Йекульсау-ау-Фьедлум, що несе крижані води, сама по собі є унікальним об’єктом, одначе туристи найбільше уподобали ту її частину, де розташовано водоспад Деттіфосс. Він є найбільшим і наймогутнішим не тільки в Ісландії, відомій своїми водоспадами, озерами, гейзерами і фйордами, а й в усій Європі, через що його ще називають європейською Ніагарою. Талі льодовикові води падають донизу із висоти 44 метри зі швидкістю 500 кубометрів на секунду.

Згадуючи про європейські водоспади, не можливо не приділити увагу водним об’єктам, що знаходяться поблизу географічного центру Європи, тобто, на Закарпатті. Найвищим із них вважається водоспад Труфанець (36м), який збігає гірським схилом масиву Свидівця на Рахівщині поблизу автотраси. Мандрівників з’їжджаються сюди, аби подивитися на неймовірної краси каскади Труфанця, яких є п’ять.

А з північних схилів гірського масиву Полонина Боржава при підніжжі гори Гемби поблизу села Пилипець каскадами розливає свої води водоспад Шипіт. Щоріч на Івана Купала (7 липня) погомоніти біля Шипоту на однойменний  фестиваль з’їжджаються тисячі представників неформальної культури різних країн.