Цікаві факти про Мадагаскар

Posted By on 17.05.2014

Якби не навігаційна помилка флотилії мореплавця з Португалії Дієго Діаша, то цей “континент у мініатюрі” не був би відкритим світові. Сталося це у 1500 році, коли величезний шторм спіткав команду Діаша на шляху до Індії. В результаті цього португальські мандрівники висадились на невідомий екзотичний острів в Індійському океані, який вразив їх тропічною природою та прозорим океаном, сірими горами із гострими скелями та неймовірними озерами, водоспадами, гейзерами, непрохідними джунглями, в заростях яких ховаються незвичні тварини.

Чому Мадагаскар вважають “міні континентом”? Це через те, що цей найстарший острів відділився від континенту (Африки)  одним із найперших. І це сталося мільйони років до нашої ери. Така тривала ізоляція призвела до утворення неповторної екосистеми: 80% представників фауни острова на жодному іншому континенті не зустрічаються. Це і метелики-гіганти, різноманітні хамелеони та зелені мавпи.

Чим ще цікавий Мадагаскар? Найяскравішим представником мадагаскарської флори вважають уранію − мадагаскарського метелика, за його неповторне, яскраве забарвлення та розмір, розмах крил якого як правило сягає десяти сантиметрів.

Найяскравішим представником фауни вважають танцюючого лемура за його кумедні підстрибування під час бігу.

Взагалі, Мадагаскар − острів лемурів. Їх тут близько 10 видів: від найменших, розміром з мишу, до найбільших, схожих на горил. І не дивно, бо вчені вважають, що саме з лемурів почався еволюційний розвиток мавп.

Лемури − символ цього екзотичного острова, а аборигени вважають їх священними, бо вірять, що після смерті душа людини переселяється саме в цих милих створінь.

Ще одна візитівка Мадагаскару − Мертве озеро, назване так через те, що в ньому немає жодного живого створіння. Також, “мертве” воно через те, що вода в цьому озері чорна, а розташоване воно в глибокій гірській ущелині, яка ніби здавлює озеро з боків. Безліч страшних легенд існує про Мертве озеро, але лише єдину підтвердило саме корінне населення Мадагаскару. В ній йдеться про те, що ще жодна людина не переплила до кінця це озеро.

Цікавий факт − на острові встановився повний матріархат, який сформувався на основі переваги самки лемура над самцем!