Цікаві факти про Кубу

Posted By on 14.04.2014

Острів Свободи, екзотичної природи, сонця й моря, комфортабельних готелів і цікавих екскурсій, ввічливих та співчутливих людей, а американський письменник Ернест Хемінгуей, який жив на Кубі певний період часу, навіть назвав її ”Раєм на Землі”.

Напевно всі чули про Кубу − найбільший за площею острів  Карибського басейну морів. Ця маленька країна з цікавою історією, прекрасними людьми, своєрідною архітектурою, чудовими пляжами та безперечно сприятливим для відпочинку кліматом вже протягом довгого часу приваблює туристів.

Мабуть, варто зазначити, що це країна з соціалістичним устроєм і там досі нав’язують  ідею комунізму. Та зрозуміло, що  Куба певний час підтримувала зв’язки з СРСР, тож не дивуйтесь комуністичним гаслам, які зможете побачити прогулюючись поза своєю ”резервацією”.

”Резерваціями” в Америці називають місця для їхнього корінного населення, а на Кубі − спеціально облаштовані міста для туристів. До речі,  на Острові Свободи можна зустріти два типи найпоширеніших машин. Перший − це авта американського виробництва до 1959 року, тому що після цього року владу в руки взяв Фідель Кастро і майже одразу посварився з американцями.

Такі автомобілі зручні для таксистів так, як вони мають 6 − 7 посадочних місць і відповідно можна одразу розмістити більше пасажирів. Проте такі авта в досить жалюгідному стані. Другий тип − це радянські автомобілі. Такі як москвичі, жигулі, волги. Неважко здогадатись у якому і вони стані… Звичайно, зустрічаються й більш сучасні машини, але вони лише для туристів.

Чим ще може бути цікава Куба? Якщо завітаєте до Куби, обов’язково пройдіться екскурсією по різним її частинам – містам. Наприклад, якщо ви зупинились у Варадеро (Varadero) такому собі містечку для туристів, то чому б вам не відвідати Гавану (La Habana). Пройдіться найвідомішою вулицею Млекон і завітайте до Капітолію (el Capitolio). Цей білий палац посеред міста було побудовано у 1929 році. Спочатку він належав диктатору Херардо Мачадо, потім − парламенту, а зараз − Академії наук, проте більше схожий на музей.

Також варто завітати до heladería Coppelia − найбільшого у Гавані кафе-морозива. У сонячні дні, коли температура коливається від 24 до  27°С,  приємно скуштувати місцевого морозива.

Ще цікаві факти про Кубу. А чи знали ви, що на Кубі найвищий показник грамотності населення у світі, а саме 99,8%? При чому шкільна освіта на низькому рівні. Викладають там колишні старшокласники з низьким рівнем знань. Освітні заклади  є лише державними. До речі, медицина на Острові Свободи на найвищому рівні, адже здоров’я нації − це державний пріоритет.

І як ви уже зрозуміли, вся медицина є державною, а тому − безкоштовною. А невисокі ціни за найвищу якість приваблюють іноземних пацієнтів із найрізноманітнішими недугами.

Це неймовірно, але середня тривалість життя місцевого населення  становить 80  років! А рівень дитячої смертності  найнижчий показник в Латинській Америці. Також варто зазначити рівень злочинності, який там також найнижчий. Звичайно, якщо ви не вирішили прогулятись ввечері по бідному кварталу, освітлюючи собі дорогу гаджетом останньої моделі.

Ще один цікавий факт про Кубу − це кубинський балет. Він на думку професіоналів поєднав в собі майстерність російського та емоційність французького. Тож, за нагоди, варто подивитись.

”Рай на Землі” завжди чекає на туристів, а туристи з радістю  їдуть туди. Хоча б навіть поніжитись на чорному піску, який не так нагрівається як звичайний, чи за привабливим   пунктом готелів ”все включено”, а може просто заради прогулянки містом з морозивом…