Цікаві факти про Канаду

Posted By on 23.03.2014

Що ми знаємо про Канаду? Погодьтеся, у випусках новин не надто часто згадують цю велику країну. Та все ж, ми змогли знайти досить багато цікавих фактів про Канаду. Канада здобула незалежність в 1982 році. Кленовий листок, що зображений на прапорі Канади, має 11 зубчиків. Кажуть, що купюра номіналом 100 канадських доларів пахне кленом, але Банк Канади цього факту не підтверджує.

Що ми знаємо про Канаду? Погодьтеся, у випусках новин не надто часто згадують цю велику країну. Та все ж, ми змогли знайти досить багато цікавих фактів про Канаду.

Канада здобула незалежність в 1982 році.

Кленовий листок, що зображений на прапорі Канади, має 11 зубчиків.

Кажуть, що купюра номіналом 100 канадських доларів пахне кленом, але Банк Канади цього факту не підтверджує.

Офіційний девіз країни: «Від моря до моря».

Всього в Канаді проживають 39, 4 млн чоловік. Із них 9,5 млн володіє та говорить французькою мовою. Також за опитуванням більше 42 % канадців вважають себе католиками, близько 23 % – протестантами, більше 7 % – атеїсти. Цікаво також те, що більше 16 % населення країни – іммігранти. Це близько 5,5 млн чоловік. Вищу освіту в Канаді мають 42 % населення. До речі, за даними Організації Об’єднаних Націй Канаді належить четверте місце зі списку індексу розвитку країн. За даними національного телефонного довідника найпоширенішим прізвищем у Канаді є Лі.

Цікаво те, що більше 30 % канадців сплять голими, а перед сном читають книги. До речі, близько 10 % населення стверджують, що бачили НЛО.  А 14 % населення зізнаються, що регулярно курять марихуану.

Найбільше місто Канади – Торонто (більше 5 млн населення проживає там). До речі, саме це місто має найбільше університетів у всьому світі.

Столиця держави, Оттава, раніше мала назву Байтон.

Національна гра Канади – хокей. Основні правила цієї гри були запозичені із правил подібної до неї та популярної в 10 столітті.

Найменша в’язниця у світі знаходиться в Канаді. Її площа – 270 метрів квадратних.

Саме канадським винахідникам ми зараз завдячуємо винаходом таких речей, як телефон, телевізор, електронний мікроскоп, електрична лампочка, електрична плита, баскетбол.

Найдовшу берегову лінію у світі має Канада, а також кордон між Сполученими Штатами Америки та Канадою є найдовшим серед сусідніх країн у світі. Саме на території Канади знаходяться 20 % світових запасів прісної води. 31 % території країни займають ліси. Якщо порахувати всі озера країн світ, окрім канадських, то все одно їхня кількість буде меншою, ніж на території Канади. 1453 аеропорти розташовані на території цієї держави.

Винуватцями 247 дорожніх аварій на рік стають лосі. Також на території країни проживає 15 500  полярних ведмедів та 2, 4 млн північних оленів.

На території країни 43 парки. Вони займають близько 2,2 % загальної площі країни.

Без спеціального дозволу не можна перевезти алкоголь навіть між сусідніми провінціями – це вважатиметься не легальним. Саме тут найбільш велика кількість магазинів, які продають пончики на одну особу населення. Найпопулярнішим алкогольним напоєм у Канаді є пиво ( близько 80 % спожитих напоїв ).