Цікаве про «Сколівські Бескиди»

Posted By on 25.04.2014

“Сколівські Бескиди” – це невеликий район у північно-східній частині Українських Карпат. Своєрідне положення, річкова система та м’який клімат сформували тут унікальні рослинні та тваринні угруповання. Без сумніву, багатство флори і фауни робить цей куточок Карпат унікальною частиною самобутньої природи.

Територія парку, розташованого в басейні річок Стрий та Опір, розділена відповідно за зонуванням на заповідну та господарську зону. На території парку працює близько 200 осіб, зайнятих переважно в службі охорони. Парк розташований у межах природних територіальних комплексів, його площа обмежена руслами гірських річок і вододільними хребтами.

У Національному парку вік окремих дерев перевищує 100 років. Тут зустрічаються чисті букові ліси, а також смерекові і ялицеві, з різноманітним лісовим покривом. Багата різноманітністю видів і фауна Сколівських Бескидів. У 60-х роках минулого століття з білоруської Біловезької пущі на територію Сколівських Бескид завезли десять зубрів, які добре прижилися і дали потомство. В лісі можна знайти гнізда багатьох птахів занесених до Червоної книги України. У Національному парку Сколівські Бескиди охороняється одинадцять видів тваринного світу, внесених в Європейську Червону книгу і тридцять видів тварин з Червоної книги України.

Парк знаходиться поблизу відомих українських оздоровниць – міст Трускавець, Сколе та Славське. На прилеглих до парку територіях в 1970 році були знайдені великі запаси лікувально-мінеральних вод. Тут знаходяться більше тридцяти джерел мінеральної води. Зустрічаються лікувальні джерела в долині Рибниці Майданської, Новому Кропивнику. Більше п’ятдесяти лікувально-профілактичних санаторіїв, кемпінгів, баз відпочинку, пансіонатів та туристичних баз цілорічно приймають усіх охочих відпочити з України та закордону.

На правому березі річки Опір знаходиться могила київського князя Святослава Володимировича. Поблизу села Урич збереглися руїни стародавньої фортеці Тустані, що відноситься до найдавніших пам’яток Київської Русі. Відвідування цих історичних пам’яток входить в багато туристичних маршрутів.

Численні притоки річок Стрий та Опір утворюють густу річкову мережу, що особливо приваблює сюди туристів в літній час. Гірські схили з пологими довгими спусками взимку особливо популярні серед любителів гірськолижного спорту. Гірськолижні траси використовуються для тренування спортсменів.

Візитною карткою Національного ландшафтного парку є зображення трембітаря – музиканта, який грає на місцевому інструменті трембіті. У цих місцях проживає безліч народних умільців, з творами яких можна познайомитися і навіть придбати в якості сувенірів. Ці місця з унікальною природою користуються все зростаючою популярністю серед туристів. Величні ліси, панорама Карпатських гір на тлі небесної синяви, великі долини зі свіжою травою, гірські річки з чистою водою, цілющі джерела приваблюють десятки тисяч туристів з різних областей України, країн СНД і Європи.

Для відвідувачів парку пропонується відпочинок в мисливських будиночках, які знаходяться на території Завадківського, Майданського, Сколівського і Пидгородцівського лісництва. Всім бажаючим більш детально познайомитися з особливостями природи парку, її рослинним і тваринним світом пропонуються пізнавальні маршрути.