Цікаве про Німеччину

Posted By on 27.02.2014

Німеччина за економічним потенціалом чи не найбільш високорозвинена держава Євросоюзу. Це країна з багатим культурним спадком, країна знаменитих письменників, поетів, композиторів. Пишається вона й своїми вченими. Видатні фізики: Макс Планк, Альберт Ейнштейн, Макс Борн. Видатні математики: Карл Фрідріх Гаусс, Готфрід Лейбніц. Нобелівська премія була присуджена 98 лауреатам з Німеччини. А ще, це країна тисячі палаців, замків і храмів. Країна, в якій бережно відносяться до пам’яток старовини і пам’ятників. Отож, давайте дізнаємося які цікаві особливості, характерні для Німеччини.

Багато хто не вірить, але в Німеччині повно лісів, полів і річок і це не зважаючи на дуже розвинену і розгалужену карту автомобільних та залізничних доріг.  До того ж, ці дороги такі чисті, що впустивши бутерброд на асфальт, можете його підняти і продовжити їсти, адже шанс підхопити кишкову інфекцію близький до нуля. У Німеччині, навіть у найбільш глухому селі обов’язково можна знайти хоча б один банкомат.

Далеко не у всіх місцях пиво − головний національний напій. Це характерно тільки для Баварії і північних земель. А ось щоб зловити рибу, Вам знадобиться ліцензія, котру видають після проходження спеціальних курсів.

Навіть діти в школі повинні отримати спеціальні права, щоб їм було дозволено їздити на велосипеді. Цікавою особливістю можна назвати і те, що житлові будинки мають середню висотність в два поверхи. А багатоповерхівки, в основному, це офісні чи державні установи. Потяги та автобуси постійно запізнюються на пару хвилин. Але в цілому дотримуються розкладу, а від початкової точки відходять вчасно. Штраф за безквитковий проїзд тут становить мінімум 40 Євро.

Жителі однієї частини країни можуть не зрозуміти жителів іншої, адже діалекти північної і південної Німеччини дуже різні. Магазини не працюють з 20.00 до 8.00. Також вони закриті в неділі і свята. Ще дещо цікаве про Німеччину: кожна людина тут повинна мати номер банківського рахунку. Німці дуже серйозно ставляться до тиші після 23.00,  адже сусіди запросто можуть викликати поліцію через порушення спокою.

А ще німцям потрібно платити чималий податок за користування телебаченням і радіо. У Німеччині за деякі образливі слова і жести вас можуть засудити.

Ще дещо, чого ви не знали про Німеччину. Це дещо дивно, але через 20 років після поховання, труна з могили викопується і утилізується разом з померлим. Таким чином звільняється місце для нових мерців. Виняток: спеціально оплачені місця, VIP-трупи і скульптурна цінність пам’ятників.

Саме у Німеччині існують дороги, де стоїть знак “тільки для мешканців”. Таких в населених пунктах дуже багато, особливо в так званих спальних районах.  Люди охоче пояснять вам, як куди проїхати, якщо ви заблукали, але зроблять це так, що заблукаєте ще сильніше. І все ж не дивуйтеся якщо на Ваше запитання: «Як туди дістатися?» у відповідь вам посміхнуться, а потім візьмуть айфон та, глянувши в навігацію, пояснять як пройти, а потім ще запропонують ще й на машині підвезти. Ось така-то вона незвичайна − Німеччина:)