Цікаве про Фарерські острови

Posted By on 15.06.2014

На півночі Атлантичного океану на відстані 400 км від Норвегії, Ісландії та Шотландії розташована група островів під назвою Фарери. Вони є автономною частиною Данії. Порізані вузькими фіордами, острови мають вулканічне походження.

А якщо зважити на близькість до Північного полярного кола, то можна зрозуміти, що фауна та флора їх не настільки вже й різноманітна, а погодні умови не так уже й ідеальні. Попри це на островах проживає немала кількість населення, що вважає свою Батьківщину дуже привабливою. Що ж такого цікавого можна знайти на Фарерських островах?

Протягом року Фарери оповиті туманом і лише влітку він розсіюється. Саме в цей час настає найактивніша пора на островах. Починається сезон вилову риби – основний дохід та продукт харчування острів’ян. Найвідомішим та найсуперечливішим питанням ось уже багато років являється полювання на гринд. В багатьох це дійство викликає відразу. Адже неможливо спокійно дивитися на те, як фарерці, продовжуючи традицію предків, просто на очах своїх дітей у великій кількості вбивають гарпунами мирних дельфінів. При цьому, до дійства вони відносяться ніби так і треба. Та й не дивно. Адже дітей ще з малку привчають як правильно різати та потрошити символ островів (Фарерські тобто «овечі») та основне джерело м’яса – овець.

Попри всю нелюдськість вище згаданих дійств, населення островів дуже мирне і дружнє. Тут майже відсутня злочинність. А до тюрми на короткий строк можуть засадити хіба що за водіння в нетверезому стані. Але це також буває рідко. Адже після отримання ще в першій половині минулого століття жінками права голосу, вони перш за все заборонили купівлю алкоголю на островах, що до цього потерпали від безконтрольного продажу. Наразі алкогольні напої можна купити лише в деяких спеціальних магазинах, але за немалою ціною.

Доречі, цікавим фактом є те, що пиво на Фарерах продають лише в шестикратних числах. Тобто шість, дванадцять і так далі пляшок. Довірливість та чесність острів’ян також виявляється в тому, що вони не замикають будинки та кімнати. А ще, знайшовши чийсь гаманець, вони повернуть його хазяїнові, або ж залишать у найближчому кафе чи магазині. Та й поставлений вами при дорозі велосипед ніхто не поцупить.

Дуже гарними та схожими на казкові можна назвати безлісі пейзажі Фарерських островів. А якщо подивитися на них з літака, то здається ніби вони пливуть океаном. Такий оптичний обман створює тепла течія Гольфстріму. А ще на островах іноді виникає полярне сяйво. Хоча вони і не лежать за полярним колом. Цікавим явищем є озеро Лайтісватн, що знаходиться на острові Вагар. Лише в 30 метрах від нього знаходяться Атлантичний океан. Але вражає різниця у висоті між ними. Води озера розташовані на 150 метрів вище, ніж в океані.