Цікаве про Еверест

Posted By on 16.03.2014

Еверест − найвища гора на Землі з висотою 8848 метрів над рівнем моря. Це одна із 9 вершин гірського масиву Гімалаї. Цікаво те, що Гімалаї складаються з тридцяти гір і дев’яти найвищих піків у світі. Вони утворюють паркан між Тибетським плато та Індійським субконтинентом.

Еверест. Чуючи цю назву, кожен із нас уявляє щось своє та неповторне, але в цих фантазіях є щось спільне: велич снігових гір, холод та всім відомі легенди про єті. Люди, які відвідують ці місця, навіть не здогадуються, скільки цікавих фактів вони приховують і скільки історій та легенд можуть розповісти місцеві жителі.

Еверест − найвища гора на Землі з висотою 8848 метрів над рівнем моря. Це одна із 9 вершин гірського масиву Гімалаї. Цікаво те, що  Гімалаї складаються з тридцяти гір і дев’яти найвищих піків у світі. Вони утворюють паркан між Тибетським плато та Індійським субконтинентом.

Ці гори являють собою гірський масив, розташований у Південній Азії, він проходить через Пакистан, Бутан , Тибет, Індію і Непал. Саме з цим пов’язаний той факт, що гора Еверест має декілька назв. У Тибеті її називають «Джомолунгма» або «Qomolangma». Китайці – «Shèngmǔ Fēng». Місцеві жителі в Дарджілінге називають її «Deodungha», що в перекладі «Свята Гора».

За результатами дослідження формування Евересту почалось 60 млн років тому, також вчені довели, що кожного року гора Еверест піднімається на кілька міліметрів. Це пов’язано з природними геологічними силами.

Згідно з даними Непалу, наймолодшою людиною, яка зійшла на Еверест став Джордан Ромеро. Хлопцю було всього 13 років. Це відбулось 22 травня 2010 року. Найстарішій людині, що підкорила вершину Евересту, було 76. Його ім’я − Мін Бахадур Шерхан. Це відбулось 25 травня 2008 р.

Першими людьми, що побували на вершині Евересту, були Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгей.

Вони дійшли до вершини 29 травня 1953 в рамках британської експедиції під проводом Джона Ханта. Сходження було приурочено до дня коронації Єлизавети II.  Людину, яка 21 раз подолала  Еверест, звали Апа Шерпа. Вперше Апа Шерпа зійшов на Еверест в 1990 році, з тих пір кожен рік − по сходженню, крім 1996 і 2001 року. На даний момент йому 54 роки. Зараз він проживає з родиною в США, шт. Юта.

Добираючись до вершини, альпіністи проходить приблизно повз 200 тіл попередніх альпіністів, що не досягли мети. Їхні тіла дуже добре зберігаються, адже холод зупиняє процес розкладання.